Gostovanje profesora Univerziteta "Pol Valeri" iz Monpeljea i promocija zajedničke publikacije

U okviru realizacije nastavničke mobilnosti Erasmus +, profesori Univerziteta "Pol Valeri" u Monpeljeu Ksenija Đorđević Leonar i Žan Leo Leonar održali su u utorak 16. aprila u svečanoj sali Filološkog fakulteta interaktivno predavanje "Variation en français" o regionalnim jezicima Francuske i dijalektalnim varijetetima francuskog jezika.  Gosti su studentima i profesorima SP za francuski jezik i književnost predstavili i mogućnosti saradnje sa Univerzitetom "Pol Valeri". Posjeta kolega iz Francuske je bila prilika za promociju zajedničke publikacije "Prijedlog neobične frankofone maršrute na Balkanu - Crna Gora i Srbija"
koja je održana u Rektoratu Univerziteta Crne Gore u četvrtak 18.4. 2024, uz podršku Ambasade Francuske u Crnoj Gori.
Ovaj vodič po mjestima frankofonog sjećanja na Balkanu je štampala francuska izdavačka kuća "lHarmattan", a autori
tekstova o Crnoj Gori su prof. dr Ivona Jovanović, prof. dr Jasmina Tatar Anđelić,  prof.dr Dragan Bogojević i doc.dr Jasmina Nikčević.