Projekat WRECKS4ALL na proslavi Dana Evrope.

U čast Dana Evrope, tim Laboratorije za arheologiju pomorstva je na centralnom događaju 11. maja na Univerzitetskom trgu u Podgorici oživeo zaboravljenu istoriju koja se krije ispod površine mora.

U specijalno pripremljenom WRECKS4ALL virtualnom reality showroom-u, posetioci su se susreli sa fascinantnim svetom potopljenih brodova kroz WRECKS4ALL ronjenje u virtuelnoj realnosti.

Ovo iskustvo nije samo prilika za upoznavanje sa tehnološkim inovacijama, već i za istraživanje lokaliteta podvodne kulturne baštine i potonulih brodova.

Magija virtuelnog ronjenja privukla je stotine najmlađih učesnika proslave Dana Evrope, koji su sa radoznalošću zakoračili u istorijsku avanturu.

WRECKS4ALL projekat ne samo da osvetljava prošlost, već je i snažan poziv na oživljavanje i promociju kulturnog nasleđa na inovativan način.